instagram

Namlı Ciğer

  06.03.2018
0
1 326
Namlı Ciğer

Namlı Ciğer, Bursa’da Ulucami’den Kapalı Çarşı’ya girişte, Havlucular Çarşısı’nda küçük bir dükkanda sunuyor lezzetlerini. İçinde 5-6 kişinin zar zor yemek yiyebileceği bir mekan. Dışarda da bir masası var. Ancak bir uyarı; saat 15:00’den sonra ciğer kalmıyor. İşletmenin varlığı 50 yılın üzerinde.

Ciğer yanında olmazsa olmazı cacık. Ciğerler küçük ve geometrik şekillerle muntazaman kesilmiş. Edirne tava ciğerinden kalın ama Arnavut ciğeri gibi küp ve kalın değil. Ne Edirne tava ciğeri kadar unlu ne de Arnavut ciğeri kadar unsuz. Namlı Ciğerci, kendine has bir yöntem geliştirmiş. Kızartılma seviyesi gayet yerinde ciğerin tadı korunmuş ve kurutulmamış adeta lokum gibi. Namlı Ciğercinin bu terbiyesi iyi yapılmış ciğerleri kıvamında kızartılınca, ortaya mükemmele yakın bir lezzet çıkmış.

Bu güzel lezzetlerin yanına gönül güzel bir tatlı da istiyor ama masaya gelen Kemalpaşa tatlısı çok başarılı değildi. Bursa’dan yolu geçenlere, zaman ayırdıklarına değecek bir mekan. Tavsiyemizdir!
Nerede?
Sosyal Medyada Paylaş!
Etiketler:
Yorumlar
Yorum Ekle
Benzer Makaleler:
06.03.2018
Merkezi Başakşehir’de Tümsan 1.Kısım Onur market bitişiğindeki Farika Döner ikinci şubesini kısa süre önce Ümraniye Tepeüstü’ndeki Meral Plaza’da açtı. Döner konusunda oldukça zengin bir şehir olan İstanbul’daki rekabette başarılar diliyorum.
23.04.2017
Bursa - İzmir yolunda Karacabey’de çok güzel bir lezzet molası yeri var. İlk olarak 1997 yılında keşfettiğim bu mekanın daha henüz şimdidiki gibi yenlenmemeiş halinde; içerde Soğan Pazarı’ndan yük almaya gelmiş kamyoncularla dolu olduğu, bahçesinde
23.04.2017
Çöp et şiş Ege’ye özgü bir lezzet; Güney Doğu’da ise ciğer şiş en tercih ettiğim lezzetlerden. Ancak hem et hem de ciğer olan için bir ortak taraf var ki o da şişe dizilen kuyruk yağı olmadan tadı tuzu olmuyor. Kozyatağı’nda et çöp şiş için bir
16.04.2017
Hatay, güneyin en şahane ve kendine has lezzetlerini içinde barındıran eşsiz bir mutfağa sahip. Meze ve et ağırlıklı bu mutfakta birçok değişik lezzetler, farklı damak tatları ve ilginç tarifler arasında herhangi birini es geçmek mümkün değil!
16.04.2017
Şişko Fast Döner; Mersin Forum AVM’de yemek katında. Mersin deyince akla gelen lezzetlerden en bilineni TANTUNİ’dir. Ancak biz size Türkiye’nin en güzel FAST İSKENDER mekanlarından birini tavsiye edeceğiz: ŞİŞKO FAST DÖNER. 1968′den beri bu işi
все шаблоны для dle на сайте шаблоны dle 11.2 скачать
Arka plan seçin